Atrakcje w okolicy

Wybierając nocleg w naszej Wilii, zapewne nastawiasz się na aktywny wypoczynek w bliskiej okolicy. Podhale to miejsce na wskroś wyjątkowe, a każdy urlop w tych stronach jest okazją do ponownego odkrywania jego piękna. Sprawdź, jakie atrakcje na Ciebie czekają!

Szlaki turystyczne

Szlak czerwony

Gubałówka – Furmanowa – Suche – Poronin – Galicowa Gapa

Z naszej willi możesz wyruszyć w stronę Poronina lub Furmanowej. Gubałówka to jeden z najbardziej charakterystycznych i najpopularniejszych szczytów zlokalizowanych w okolicach Zakopanego. Właśnie na jej wschodniej stronie znajduje się wieś Ząb – najwyżej położona w Polsce, gdzie mieszka wybitny skoczek narciarski Kamil Stoch. Przepiękne widoki gwarantuje też wędrówka na Galicową Gapę, na której znajduje się stok narciarski.

Szlak zielony

Wierch Poroniec – Goły Wierch – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja

Wielu turystów twierdzi, że z tego szlaku rozciągają się najpiękniejsze widoki na Tatry.

Szlak niebieski

Zazadnia – Wiktorówki – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr – Rusinowa Polana – Palenica Białczańska

Kolejny z kultowych, okolicznych szlaków, na którym można podziwiać nie tylko piękno przyrody, ale również zabytkowe budynki. Szlak wiedzie do Sanktuarium.

Szlak żółty

Przełęcz Krzyżne – Czerwony Staw Pańszczycki – Murowaniec

Z tego szlaku możesz podziwiać między innymi panoramę Tatr Wysokich, z Rysami, Gerlachem i Krywaniem na czele. Szlak wiedzie do popularnego Schroniska Murowaniec na wysokości 1505 m.n.p.m.

Wyciąg narciarski Ski Suche

Stacja narciarska SkiSuche daje możliwość zjazdu atrakcyjnymi trasami o różnym stopniu trudności. Do dyspozycji narciarzy jest nowoczesny wyciąg krzesełkowy. Nie brakuje też przestrzeni dla początkujących i dzieci. Na stacji istnieje możliwość skorzystania z polsko-słowackiego karnetu Tatry Super Ski.

Zabytkowe domy góralskie

Okolice Poronina charakteryzują się nie tylko pięknem natury, ale również zabytkową architekturą podhalańską. Niektóre budynki pochodzą jeszcze z XIX wieku. Z każdym z nich wiąże się inna, równie fascynująca historia, którą warto poznać.